Witam w pierwszym wideo wpisie na stronie 🙂nauka pływania żabką

Postaram się dopisać trochę, póki co chciałem podzielić się nakręconym filmem. Miłego oglądania. Daj znać czy Ci się podoba taka formuła.

Aktualizacja, dopisane treści:

Hej, tak jak obiecałem dopisuję trochę treści do tego wpisu.
Tekst będzie suplementem do filmu, nie ma sensu powtarzać treści.

żabka caly cykl opis

Cykl żabki składa się z „wyleżenia” i jakichś dziwnych ruchów. Zwróć proszę uwagę iż mówię o wyleżeniu. Nie jest to ciągłe wykonywanie ruchów. Pewien ślizg występuje. Im szybciej chcemy płynąć tym krótszy będzie ślizg. Im wolniej i z gracją tym ślizg będzie dłuższy. Tak czy siak, ślizg występuje. Zależy mi byś wiedział/wiedziała o tym.
Poza tym całym ślizgiem mamy ruchy rękoma i nogami.

Praca/ruch rąk w żabce


Ok jak pracują ręce. Zataczają hmmm powiedzmy „okręgi”, nie za duże w celu umożliwienia Ci wyjścia z wody do oddechu. Tak jak napisał szkuba, służą do podniesienia się 🙂 Łokcie w tym ruchu nie idą dalej w tył niż boki ciała. Jak zaczyna się ruch rąk przy żabce? Pamiętasz ćwiczenie sculling? Taki sam początek jest, czyli dłonie „zbierające” wodę.
Ruch kończy się złożeniem dłoni jak do modlitwy oraz szybki i płynnym wyprostowaniem ich. Temu wyprostowaniu towarzyszy schowanie głowy między ręce oraz rozpoczęcie pracy nóg. Tak, to jest ten magiczny moment ruch nóg. recę żabkacykl rąk styl klasyczny żabka

Nogi w żabce

Nogi w tym stylu pracują zupełnie inaczej niż w innych stylach. Ogólnie chodzi mi o tak spore zginanie w kolanach i prace kostek. Fotografie świetnie opiszą wstęp do pracy nóg. Jak podkreślę jeszcze raz kwestię poruszaną na filmie. Kolana zawsze są węziej niż kostki. Kolana są na szerokości barków, a nie rozpostarte na tyle na ile człowiek jest rozciągnięty. Mam nadzieję iż teraz rozumiesz, że wszystko ma być wąsko wykonywane. Główna „siła” w nogach bierze się z odepchnięcia które powinieneś/powinnaś czuć na podbiciu stóp, a nie na wierzchu.
nogi w żabce

Krótki podsumowanie treści zawartych w filmie. Jeśli istnieje potrzeba dodania jakichś informacji w formie tekstowej, daj proszę znać w komentarzu. Zapraszam oczywiście do polubienia strony (na samej górze pod logo jest możliwość), polubienia fanpage’a oraz zapisania się na newsletter. Sporo tego 😉