Dzisiaj chciałem pokazać Ci nader ciekawe ćwiczenie stosowane w nauce pływania żabką. Chodzi o przepływanie pod linami torowymi. Czym są te liny? Ot te „sznurki” oddzielające tory 🙂 Po co to ćwiczenie?

źródło: 123rf.com

źródło: 123rf.com

>Ma za zadanie nauczyć Cię rytmu wynurzania się z wody oraz głębokości zanurzenia pod wodą. Dzięki temu będziesz pływać lepiej i szybciej…w końcu o to chodzi 😉
Przejdźmy zatem do konkretów.

Jak ogólnikowo wygląda ćwiczenie przepływania pod linami torowymi?

Całe ćwiczenie troszkę będzie przeszkadzać innym użytkownikom basenu więc wpierw upewnij się czy masz 3 wolne tory by móc rozpocząć trening. Ok ale jak to wygląda? Przepływasz pod linami, ot cały motyw. Sęk w tym iż masz mało miejsca, więc nie możesz głęboko się zanurzyć. Dodatkowo masz pupą muskać linę. Ot dodatkowe utrudnienie.

Czego mnie nauczy to ćwiczenie?

Nauczy Cię płytkiej żabki, czyli stylu klasycznego. Będziesz się pilnować by nogi i biodra nie były za głęboko i nie tworzyły niepotrzebnego oporu wody (ten element pupą przy linie).

Na co warto zwrócić uwagę przy tym ćwiczeniu?

Mimo tak małej przestrzeni między linami jest czas by chwilę pod wodą płynąć. Wykorzystaj ten moment. Wiele osób w żabce nie ma elementu „ślizgania się” w wodzie inaczej nazywanego wyleżeniem. Chodzi mi o to że po uderzeniu nogami nie przechodzić od razu do kolejnego cyklu rąk tylko trochę poczekać.

Film prezentujący o co chodzi

Tak, jest nawet filmik pokazujący o co temu kamilowi chodzi 🙂

[vsw id=”qR_DdpGSO7Q” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Mam nadzieję iż ćwiczenie pomoże Ci w treningu żabki. Jeśli masz jakieś pytania pytaj w komentarzach. Jeśli chcesz bym odpowiedział na nie w podcaście napisz do mnie przez formularz kontaktowy albo czerwony przycisk po prawej stronie ekranu 🙂