Witaj, jak pewnie zauważyłeś/łaś po prawej stronie jest taka mini ankietka. „Cykle” ankietki trwają trzy miesiące, ot tak sobie wymyśliłem. Niedawno zakończyła się pierwsza ankietka i chciałbym się z Tobą podzielić efektami ankietki.wyniki ankiety co sprawia ci problem w nauce plywania
Po co ta ankietka w ogóle? Interesuje mnie co sprawia Ci problem w pływaniu, co Cię trapi. Mam nadzieję iż odpowiedzi jakie tutaj zebrałem ułatwią mi dopasowanie przyszłych artykułów bardziej do Twojego gustu. Ok…co my zatem mamy w tych naszych wynikach.

Najwięcej problemu sprawia kwestia tego iż inni zobaczą iż uczę się pływać

Cóż, mój kolega też uważa że nie nauczy się pływać właśnie z tego powodu. Nie do końca mam jak pomóc w tej kwestii. Jedynie co mogę doradzić to pewien cytat zasłyszany na pewnym kursie. „Nikt nie dba o Ciebie” Bolesne? Być może. Nie jest to blog o psychologii, ale powiem iż uświadamiając sobie fakt iż każdy dba tak naprawdę tylko o swój interes łatwiej jest się przełamać. Ta technika nie służy tylko do przełamywania się do nauki pływania, ale także do wielu innych dziedzin życia.

Drugie miejsce zajmuje strach przed brakiem powietrza

Taaaak, jest to problem i chyba nikt się go do końca nie pozbędzie. Mi pomogła duża ilość pływania oraz fakt iż tonie się głównie kiedy traci się przytomność 😉 Z czasem człowiekowi poprawia się wydolność oddechowa, a to także ułatwia opanowanie strachu. Np. teraz jak chce wziąć oddech, a jest to niemożliwe (ot wysoka fala) to spokojnie chowam głowę i czekam aż będę mógł to zrobić. Ot mam „zapas”.

Trzecie miejsce…strach przed wodą

No cóż, spodziewałem się tej odpowiedzi wysoko w rankingu. Jeden artykuł na ten temat już napisałem, będzie więcej. Będę starać się, aż do bólu wypełnić temat. Pomijając moją pisaninę to obecność obok drugiej osoby na pewno ułatwi przełamanie strachu przed wodą.

 

Reszty punktów nie ma co omawiać, nie dostały się do finałowej trójki 🙂 Ciekawią mnie Twoje wnioski na temat tej ankiety. Może chcesz coś dodać od siebie? Coś uzupełnić, moją interpretację wyników? Jak widzisz, po prawej stronie trwa już kolejna ankietka, też trzymiesięczna. Zachęcam Cie do wzięcia w niej udziału.